Petra Lil

Jsem vizuální tvůrce a mým životem je vizuální svět a jeho kouzla.

Photoshop je mým denním chlebem a s foťákem a tabletem skoro spím. Jsem grafička, fotografka, ilustrátorka a tvůrkyně videí a jednoduchých animací.

Kdo jsem 

a moje cesta ke grafickému designu a fotografii
Můj příběh

Mé začátky

Počítačovou grafikou se zabývám od roku 2010, ale skici na papír a kreslení bylo pro mě neoddělitelné už od dětství.

Lidé mi říkali: „Krásně kreslíš, máš pro to cit, běž na grafickou školu.“

Bohužel (či bohudík, to už se nedozvíme) jsem neposlechla a ke grafice jako takové jsem se dostala již o mnoho let později na vysoké škole, kde jsem si zvolila jeden z volitelných předmětů zabývající se počítačovou grafikou.

Hned jsem si to zamilovala.  

Můj příběh

Grafické programy a první zrcadlovka 

Od vizuálních kouzel magického Photoshopu jsem se propracovala i k vektorové grafice v Illustratoru a k tvorbě a navrhování stránek pro DTP a digitální publikování v programu InDesign. 

O rok později jsem se zapsala na kurz digitální fotografie a během krátkého času si pořídila svou první zrcadlovku. 

Mám ráda techniku a kouzlo vizuální tvorby, obojí se tak spojilo v dokonalou kombinaci. 

Můj příběh

Ze studenta učitelem 

Během studia informatiky na vysoké škole mě kouzlo vizuální světa natolik chytlo, že jsem se v celkem krátkém čase jak v grafice, tak ve fotografii natolik zdokonalila, že mě oslovil tehdejší vedoucí katedry multimédií, jestli bych chtěla učit několik předmětů týkající se grafiky a fotografie na bakalářském oboru Multimédia v ekonomické praxi a na magisterské vedlejší specializaci Multimediální komunikace, a já souhlasila.

Na této katedře jsem spolupracovala i na vzniku odborné publikace Úvod do multimédií a na výukových materiálech pro výuku multimédií v rámci grantu OPPA. 

Grafický design|Fotografie|Webové stránky|Video|Ilustrace|Animace|Montáže

Můj příběh

První pracovní zkušenosti 

Po škole jsem místo do IT managementu korporátní firmy nastoupila do reklamní agentury jako grafička a příležitostná produktová fotografka na juniorní pozici, kde jsem nasbírala mnoho cenných zkušeností a pracovala na zakázkách pro vyhlášené značky a v jiné firmě jsem si zase vyzkoušela mít na starost celý grafický design a marketing několika sdružených značek.  Jako grafik pro reklamní agenturu či marketingový specialista u automobilového dealera jsem vytvářela návrhy pro mnoho renomovaných značek: 

Můj příběh

Přechod na volnou nohu

Na volné noze jsem od roku 2016. Na mé práci mě baví ta různorodost a každodenní pestrost. Nikdy dopředu nevíte, s jakou zakázkou se na vás klient obrátí zítra.

Zdali bude chtít nafotit reklamu, produktové fotky, navrhnout katalog, natočit video, nakreslit ilustraci, vytvořit design propagačních materiálů, natočit video či udělat vizualizaci nebo nějakou animaci. 

Práce na volné noze mi poskytuje svobodu a flexibilitu, která je pro většinu kreativních činností nezbytná. Díky této časové flexibilitě se mohu i průběžně sebevzdělávat, a tak vám mohu vždy nabízet služby ve špičkové kvalitě v oblasti grafického designu i fotografie. 

Můj příběh

Spolupráce 

Bydlím v Praze, ale vzhledem ke zkracování vzdáleností díky internetu není problém spolupracovat s klientem odkudkoli, ať už v rámci České republiky nebo celého světa.

Kreativní řešení nabízím širokému spektru klientů ze všech oborů, od jednotlivců a malých firem až po velké společnosti. 

Ráda přijímám nové výzvy, díky kterým se mohu neustále posouvat kupředu ve svých dovednostech.

Proto budu ráda, když se nebudete bát mě oslovit i s náročnějšími a komplexnějšími projekty, kde můžeme vytvořit zase něco zcela jiného a jedinečného. 

Kontakt

Kontaktujte mě 

Ing. Petra Lil Horová

petralil@petralil.com

+420 736 637 825

Ing. Petra Lil Horová, sídlem Modenská 336/1, 109 00, Praha 10 - Horní Měcholupy, IČO: 04687922, zapsaný u MČ Prahy 5, Sp. značka: S/P13-00531/2016